13-14 Διακρίσεις στο Μαθητικό Φεστιβάλ Δ.Η.ΕΚ.Π.Α.

Δύο σημαντικά βραβεία απέσπασε το σχολείο μας κατά το 2ο Φεστιβάλ Μαθητικής Δημιουργίας που διοργάνωσε η Δ.Η.ΕΚ.Π.Α. του Δήμου Αιγιαλείας.

Η μαθήτρια του Γ5 Αγγελική Τσινούκα κέρδισε το 1ο βραβείο για τη ζωγραφική της με θέμα τα δικαιώματα των παιδιών. Επίσης η ομάδα Smile που αποτελείται από τους Μιχαήλ Παγώνη, Λίνα Στραβοδήμου, Φωτεινή Χρυσανθοπούλου, Παναγιώτη Τριανταφυλλόπουλο, Αγγελική Καββαδία και Αδαμαντία Σκούντζου κέρδισε το 3ο βραβείο στην κατηγορία των βίντεο.

Τα βραβεία έφτιαξαν τα παιδιά του ΕΚΑΜΕ.

Η απονομή των βραβείων έγινε το απόγευμα της Κυριακής 6 Απριλίου 2014 στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου παρουσία τοπικών αρχών και πλήθους κόσμου.

Ξεχωριστή θέση στην εκδήλωση αυτή είχε το 1ο Γυμνάσιο όχι μόνο για τα δύο βραβεία, αλλά και για τα συνολικά 8 δώρα που κληρώθηκαν σε μαθητές μας κατά τη διάρκεια της τελετής.